Супроводження виконавчого провадження

Виконавче  провадження — це   завершальна  стадія  судового  провадження та примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб).

Сторонами у виконавчому провадженні є стягувач та боржник. Як правило, у швидкому виконанні рішення суду зацікавлений стягувач. В свою чергу, боржник може виграти час, якщо процедура виконавчого провадження буде  довшою.

Сторони можуть реалізовувати  свої  права  і  обов’язки  у виконавчому   провадженні   самостійно  або  через  представників, крім випадку, коли боржник згідно з рішенням зобов’язаний вчинити певні дії особисто.

За загальним правилом, стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках і вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунках в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів.

У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, стягнення звертається на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно із законом не може бути накладене стягнення.

Стягнення  на заробітну плату,  пенсію,  стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в  боржника  коштів на рахунках у банках чи інших фінансових установах, відсутності чи недостатності  майна  боржника  для  покриття  в  повному   обсязі належних  до  стягнення  сум,  а також у разі виконання рішень про стягнення  періодичних  платежів  та  стягнення  на  суму,  що  не перевищує трьох мінімальних розмірів заробітної плати.

Крім того, багато державних виконавців, отримавши виконавчий документ, затягують з різних причин відкриття виконавчого провадження або відмовляють у відкритті виконаівчого провадження.  В цьому випадку Вам необхідно проконсультуватися зі своїм юристом щодо  оскарження дій державного виконавця.

 

У ході надання юридичних послуг забезпечумо не лише комплексний супровід виконавчого провадження, а й супровід будь-якої окремої дії:

  • консультації з питань виконання рішення суду;
  •  підготовка та пред’явлення заяви про примусове виконання рішення суду;
  • представництво інтересів стягувача і боржника у виконавчому провадженні;
  • накладення арешту на майно та гроші боржника;
  • припинення або закриття виконавчого провадження;
  • допомога у вирішенні інших питань, пов’язаних з виконавчим провадженням;
  • складання скарги на дії/бездіяльність державного виконавця;
  • оскарження результату проведення прилюдних торгів;
  • визнання результатів прилюдних торгів недійсними;
  • звільнення майна від арешту.

 

Важливо звертатися за юридичною допомогою якомога раніше, щоб розробити вірну стратегію і  відвернути негативні наслідки, повязані з примусовим виконанням рішення та зверненням стягнення на Ваші кошти та майно.

Наші юристи надають послуги  юридичним та фізичним особам на всіх стадіях виконавчого провадження.

Поділитись у соціальних мережах